Zde může být vaše reklama.

Zvířata jsou společnost s velkou zárukou, říká mluvčí zoo

Zvířata jsou společnost s velkou zárukou, říká mluvčí zoo
Mluvčí olomoucké zoologické zahrady, Iveta Gronská.

foto: Archiv Ivety Gronské

28. 06. 2020 - 12:00

Podle mluvčí Zoo Olomouc Ivety Gronské, která je rodačkou z hanácké metropole, jsou zvířata společnost s velkou zárukou. Láska k tátovi, Praze, kultuře, umění ji však ihned po studiu přivedla do města sta věží, které považuje za svůj domov. 

Léta žila v Praze na Bertramce, památníku W. A. Mozarta a manželů Duškových. 
 
Tam jí bylo dáno pracovat coby kustod muzea, tam si dodnes, jak říká, pamatuje zvuk kliky koncertního sálu i dřevěné podlahy. Pečovala o sbírku, zahraniční delegace i prosté návštěvníky, zajišťovala koncerty klasické hudby. Osud však zamíchal karty jejího osudu jinak, a tak namísto přijetí pracovní nabídky z Úřadu vlády v oblasti kultury, upřednostnila lásku k tehdy vážně nemocné dceři Anne-Marie a Prahu "načas" opustila. Dnes se usmívá a dodává, že z načas se stalo neurčito. Se zoologickou zahradou a práci v ní se sžila natolik, že jejím zaměstnancem bude již 10. rok.
 
"Při své první tiskové konferenci jsem nabyla silného dojmu, že na někoho z Prahy, kdo k lidu promlouvá pomalu staročeštinou a přišel z kultury tady opravdu nikdo nečekal. Ale držela jsem se rady svého drahého přítele, kumštýře, jehož krédem bylo, ať už člověk dělá jakoukoliv práci, nechť ji dělá nejlépe, jak dokáže. A tak ji dělám. S úctou ke zvířatům, pokorou k novinářům a vděkem ke kolegům, bez nichž bych nikdy nemohla pracovat tak, jak pracuji," prozradila na sebe Gronská.
 
"Každý den je něčím jedinečný. Snažím se naslouchat zvířatům a ošetřovatelům, 
aby lidé mohli naslouchat mně, abych jim předala cokoliv ze zvířecího života, 
který je pro mne záhadný, obdivuhodný, přitom dokonale přirozený," dodala s úsměvem.

Další články