Zde může být vaše reklama.

Natálie Tichánková: Olomouc mě nepřestává bavit a překvapovat

Natálie Tichánková: Olomouc mě nepřestává bavit a překvapovat

foto: Archiv Natálie Tichánkové

10. 07. 2021 - 18:26

Natálie Tichánková je jednou z hereček, které působí v Moravském divadle Olomouc. Není ale rodačkou z hanácké metropole, z rodného Havířova sem přišla právě kvůli prknům, co znamenají svět. A jak sama říká, miluje to.

HV: Vy pocházíte z Havířova. Čím vás Olomouc uhranula, že jste se rozhodla přejít sem?
Do Olomouce jsem přišla kvůli angažmá v Moravském divadle a jako město jsem ji moc neznala. Dřív jsem tu vystoupila na pár koncertech, ale nikdy jsem neměla možnost ji víc poznat. Teď jsou to 4 roky, co tu žiju a Olomouc mě nepřestává bavit a překvapovat. Jsem vděčná, že můžu být součástí tak nádherného města, jakým Olomouc bez pochyby je a hlavně, že už si tu nemusím připadat jen jako na návštěvě.

HV: Najde se naopak něco, co na Olomouci ráda nemáte?
Možná to bude znít bláhově, ale zatím jsem nic neobjevila.

HV: Proč jste se rozhodla být herečkou?

Nemyslím si, že jsem se rozhodla, spíš jsem následovala své srdce, šla si za svým snem a tak to dopadlo.

HV: Jaký je to pocit, působit v Moravském divadle Olomouc?
Úžasný. Mám radost, že patřím právě do tohoto divadla. Po JAMU jsem chtěla být na volné noze a načerpat spoustu zkušeností z různých divadel, tudíž mám velké srovnání, jak to kde chodí. Jsem šťastná, že moje první angažmá, které jsem přijala, je právě v Olomouci. Pracuji se skvělými kolegy v překrásném divadle, kde hraju skvostné role. Co víc si přát.

HV: Za svůj život jste odehrála spoustu rolí. Máte nějakou, na kterou vzpomínáte nejraději?
 Nikdy nezapomenu na roli Roxany v Cyranovi z Bergeracu. Jednak proto, že to byla má první role v Moravském divadle, ale také proto, že jsem mohla stát po boku mého bývalého kolegy Peti Kubese, od kterého jsem se hodně naučila. Bylo to krásné období mého života, na které nikdy nezapomenu. Role Roxany a Taťány v Evženovi Oněginovi zůstanou navždy mými srdcovými záležitostmi.

Další články