Na Novou Ulici nepojedou tramvaje ani po Vánocích, výluka bude delší
Velká modernizace tramvajové trati na Novou Ulici měla skončit letos v prosinci. Nestane se tak,…
21. 06. 2019 - 12:00
Na tvorbu geoinformačních projektů bude zaměřena letní škola Geospatial Summer School 2019 s podtitulem „Urban Environment“. Poslední červnový týden (24.–30. 6.) se na ní sjedou studenti ze střední a východní Evropy. Letní školu v Olomouci pořádá katedra geoinformatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, která letošním účastníkům přiblíží sběr dat, jejich management, analýzu i vizualizaci výsledků.
„Již tradičně se nám hlásí pestrá paleta studentů z různých zemí, oborů a specializací v různých fázích studia. Každý z účastníků má nějakou svou studijní nebo profesní minulost a je velmi zajímavé sledovat, jak se navzájem inspirují. Vytváříme unikátní platformu pro sdílení znalostí,“ uvedl hlavní koordinátor akce Vít Pászto z katedry geoinformatiky.
Studenti budou na letní škole Geospatial Summer School 2019 pracovat v týmech. První den bude zaměřen na zdroje dat a na to, jak údaje získat či změřit. „V dalších dnech je čeká práce s daty, jejich analýza, vizualizace a prezentace výsledků před pozvanými hosty,“ doplnil Vít Pászto.
Pozvání na letní školu přijali přední zahraniční experti z oblasti geoinformatiky, geografie a příbuzných oborů. „Jedním z nich je Paul Longley z University College London, který je autorem bestselleru našeho oboru ‚Geographic Information Science and Systems‘. Bez nadsázky je to jeden z Top 10 světových geoinformatiků. Dále přijedou například Hugo Poelman z Bruselu z Evropské komise zodpovědný za regionální a unijní politiku či Jonathan F. Raper, CEO několika britských firem pracujících s otevřenými prostorovými daty. Skvělí budou i Damiano Cerrone a Jesús López Baeza z úspěšného finského strat-upu SPIN Unit. Jsem hrdý, že přijedou na naši univerzitu. Až studentům závidím,“ řekl Vít Voženílek, vedoucí katedry geoinformatiky.
Letní školu Geospatial Summer School 2019, která je podpořena z celouniverzitního OP VVV projektu, navštíví studenti z Polska, Německa, Rakouska, Řecka, Nizozemska, Srbska či Slovenska. „Očekáváme kreativní a aktivní studenty, kteří se nebojí nových věcí a chtějí se dále rozvíjet,“ uzavřel koordinátor akce Vít Pászto.
Velká modernizace tramvajové trati na Novou Ulici měla skončit letos v prosinci. Nestane se tak,…
Strašidelný týden v zoo se svou nezaměnitelnou dušičkovou atmosférou letos potěšil 20 981…
Olomouc - Olomoučtí obyvatelé mají jedinečnou příležitost ovlivnit budoucnost Mlýnského potoka a…
Olomouc – Podvodníci zkoušejí stále nové a nové finty, jak okrást důvěřivé lidi o peníze. Před pár…
Olomouc – Olomoucká charita a spolek Dobré místo pro život uspořádaly ve čtvrtek na Horním náměstí…
Olomouc – Významný přínos k přežití jednoho z nejvíce ohrožených dravých ptáků světa, orla opičího,…