Gepardí mláďata se brzy podívají ven
Olomoucká zoo slaví mimořádný chovatelský úspěch. U geparda štíhlého se jí daří odchovávat šest…
foto: Magistrát města Olomouce
10. 02. 2022 - 08:36
Klienti odboru sociálních věcí Magistrátu města Olomouce v minulosti k parkování při příjezdu na úřad využívali parkování u o kousek vedle stojícího nákupního centra Kaufland. Parkoviště ale teď, stejně jako samotná prodejna, prochází rekonstrukcí a je tak uzavřené. To ve Štursově ulici, kde úřad sídlí, vedlo k velkému zatížení parkovacích míst. Magistrát proto rozhodl, že zvýhodní klienty se zdravotním hendikepem a zřídil pro ně hned dvě vyhrazená parkovací místa.
Problém ve Štursově nastal po uzavření parkoviště u modernizovaného Kauflandu. To totiž nevyužívali jen zákazníci obchodu, ale také držitelé průkazu pro osoby se zdravotním postižením. Ti na odbor sociálních věcí přijížděli kvůli záležitostem týkajícím se jejich sociální situace.
„Nově vzniklá místa tak umožní klientům odboru sociálních věcí a zároveň držitelům průkazů ZTP a ZTP/P pohodlné vyřízení jejich záležitostí na odboru sociálních věcí i přes omezení daná dočasným zavřením sousedního parkoviště,“ okomentoval situaci pro web města vedoucí odboru sociálních věcí Michal Majer.
Olomoucká zoo slaví mimořádný chovatelský úspěch. U geparda štíhlého se jí daří odchovávat šest…
Šelmy olomoucké zoo se předhánějí v tom, kdo dříve světu oznámí narození dalšího potomka. Na svět v…
Jedním z projektů ochrany přírody, které olomoucká zoo aktivně podporuje, je od roku 2024 i ochrana…
Napětí, překvapení a radost z objevování. Galerie Šantovka přivítá netradiční nákupní koncept King…
Starou lávku přes Bystřici, po které denně procházejí chodci a projíždějí cyklisté mezi Kaštanovou…
Olomoucké Divadlo Tramtarie po letech hledání získalo nový divadelní prostor. Tato úspěšná…