Zde může být vaše reklama.

Glosa: Na vlka nám nesahejte

Glosa: Na vlka nám nesahejte

foto: Archiv HV

01. 03. 2022 - 08:58

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Po Olomouci se nám prohání Vlk a čeří poklidnou hladinu hanáckého mediálního rybníku. Nutno podotknout, že David Vlk má nohy i ruce a obchod Grunt na Dolním náměstí. Když ho na podzim otvíral, napsal na FB skupinu Milujeme Olomouc info o tom, že je tady a pozval lidi na nákup. Na přelomu roku se rozepsal trochu víc a přidal povánoční lidský příběh o ulítlých zákaznících a svém milém přístupu k nim. Ihned dostal téměř dva tisíce lajků a více než 250 členů skupiny mělo potřebu jeho příspěvek okomentovat.

Od té doby pan Vlk pravidelně několikrát do týdne píše na Milujeme Olomouc nějaký příběh ze života, často okořeněný lechtivou scénou, dobrým skutkem nebo sebeironií. Nijak nedbá na obecné poučky i výtky některých členů, že FB příspěvek by měl být stručný a úderný, klidně tam zavěsí story na A4. Příběhy se často odehrávají v jeho prodejně a okolí a tomu odpovídají i fotky. Nutno přiznat, že majitel obchodu si originálním způsobem vybudoval během pár týdnů velkou komunitu čtenářů a tím i potenciálních zákazníků. Vlastně spíš zákaznic. Na jeho příspěvky reagují z více než 90% ženy, které si pana Vlka zamilovaly, píšou mu oslavné komenty a povzbuzují ho v další tvorbě. Dokonce i paní, která má ve svém FB jméně Zmije jedovatá, prodejce farmářských dobrot láskyplně chválí. S diskusí pod příspěvky vyplývá, že ženy rády využívají možnosti a jdou se na svého guru do Gruntu i podívat.
 
Vizuální vypravěč a expert na zahajování konverzací Vlk se ale stal trnem v oku jiným členům skupiny. Jeden z nich před pár dny napsal správcům Milujeme Olomouc, že literátovy výplody jsou vlastně nekalou reklamou, která na tuto platformu nepatří, a majitel obchodu si má jako jiní podnikatelé zaplatit inzerci jinde. Vypukla obrovská vřava a Vlk navrhl lidem, ať hlasují o jeho vyloučení ze skupiny. Stovky fanynek nenechaly svého oblíbence ve štychu – komentáře o závisti, hyenismu a dalších špatných lidských vlastnostech plnily několik dnů Milujeme Olomouc. Správcové skupiny by museli být blázni, aby si proti sobě poštvali polovinu žen z města. Takže stručně shrnuto – Vlk se nažral a koza zůstala celá. Na příběhy prodejce z Gruntu si udělejte názor sami.

Další články