Zde může být vaše reklama.

Sportovní den u Šantovky bude i o zdravotní prevenci!

Sportovní den u Šantovky bude i o zdravotní prevenci!

foto: Archiv redakce

22. 05. 2024 - 10:15

Šantovka tuto sobotu chystá velkolepý sportovní den. Ten nabídne desítky sportovních aktivit nejrůznějšího zaměření. Akce se zúčastní 30 sportovních klubů, včetně fotbalistů SK Sigma Olomouc a hokejistů HC Olomouc. Součástí akce bude také stanoviště Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace z FN Olomouc. Ta chce návštěvníky eventu upozornit na důležitost preventivních prohlídek ve sportu, které ještě nejsou vždy běžnou praxí. Neváhejte a běžte si udělat preventivní vyšetření!

Pracovníci kliniky nabídnou návštěvníkům možnost měření krevního tlaku při statické zátěži, stanovení hodnot svalové síly dynamometrem a budou představovat vyšetření síly dechových svalů v rámci studie, do které se mohou sportovci na tomto stanovišti rovnou přihlásit. Na stánku bude také možnost provedení EKG vyšetření.

„Provedení EKG u sportovce může snížit riziko náhlé smrti. Ta je u sportovců stále častější, více než u nesportující populace a zejména u mužů. V rámci sportovní prohlídky hodnotíme také pohybový apartát, což je důležité zejména u dětí, kdy velké procento malých sportovců má vadné držení těla nebo jiné poruchy (např. plochonoží, skoliosa..), které pak mohou mít za následek zhoršení sportovního výkonu a rozvoj potíží ve vyšším věku,“ říká přednostka kliniky prof. Eliška Sovová.

Sportovní den se uskuteční již tuto sobotu 25.května (startuje v 10:00) na venkovních prostranstvích Galerie Šantovky.

Celý program najdete ZDE

Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace z FN Olomouc

Klinika nabízí provádění preventivních sportovních prohlídek pro všechny věkové kategorie, ve formě ergometrického a spiroergometrického zátěžové vyšetření pak provádí zátěžové testy včetně laktátového prahu. Nabízí dále obezitologickou péči pro dětské i dospělé klienty v rámci programu řízené redukce hmotnosti, péči o interní-kardiologické pacienty a také provádění akupunktury v rámci ambulance komplementární medicíny. Součástí kliniky jsou i fyzioterapeutické ambulance, které se, mimo jiné, zaměřují na práci s pohybovým aparátem a na kompenzaci svalových dysbalancí a poruch.

V této souvislosti nabízí možnost přihlášení se do probíhající studie s názvem ZEPHYR, která se na sílu dechových svalů a jejich trénink zaměřuje. V této studii se můžete bezplatně dozvědět informace nejen o síle Vašeho dechového svalstva, ale také informace o složení těla, krevním tlaku a plicních dechových objemech. V případě zájmu o účast, se můžete přihlásit pomocí emailové adresy v připraveném formuláři na stanovišti.

Další články